Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Vandens nuleidėjai

Paviršinių vandens nuleistuvų PN-42 pagrindinė paskirtis - staiga sugerti nuo drenuotų plotų paviršinį vandenį, atsiradusį po gausaus lietaus arba liūties ir pavasarinio polaidžio metu tirpstant sniegui.

Kad užtikrinti pakankamą sausinimo efektyvumą paviršinio vandens nuleidimo būdu, optimalu įrengti  iki 5 vnt. paviršinio vandens nuleistuvų 100 ha žemės plotui.

Drenuotų plotų paviršinio vandens nuleistuvo komplektą sudaro kanalizacijos šulinys iš PVC ir PVC kanalizacijos šulinio dangtis.

 • Kanalizacijos šulinio matmenys:
  • skersmuo - 660 mm,
  • aukštis – 1350 mm.
 • Kanalizacijos šulinio dangčio matmenys:
  • išorinis skersmuo su rėmu – 770 mm,
  • rėmo angos skersmuo – 600 mm,
  • rėmo aukštis – 93 mm.

Visi paviršinio vandens nuleistuvai privalo būti saugiai eksploatuojami ir uždengti tvirtomis grotomis arba aklinai plastmasiniu dangčiu.

Paviršinis vanduo į vandens nuleistuvus  subėga pats natūraliu arba suformuotu žemės paviršiaus nuolydžiu, po to nuteka į pagrindinį rinktuvą („medžio lapo gyslą“), o iš jo - į melioracijos griovį. Į vandens nuleistuvus tekantis vanduo filtruojamas, kad dumblas ir nuosėdos neužkimštų vandens rinktuvo - pagrindinio melioracijos vamzdžio.

Apie vandens nuleistuvą tvirtai įsmeigiami 1 - 3 stulpeliai, žymintys šio šulinio buvimo vietą - tai svarbu matyti ūkininkams ir tuose plotuose su žemės ūkio technika dirbantiems mechanizatoriams.

Siekiant užtikrinti kokybišką paviršinio vandens nuleistuvų funkcionavimą, pastoviai stebima ir prižiūrima visa sistema: vandens nuleistuvų ir įtekėjimo angų techninė būklė bei paviršinio vandens atitekėjimo iki vandens nuleistuvo sąlygos. Prireikus vandens nuleistuvai renovuojami, valomi, sutrūkę rentiniai pakeičiami naujais šiuolaikiniais plastikiniais PVC, kurie yra ilgaamžiškesni už sovietinio laikotarpio gelžbetoninius šulinių rentinius. Kokybiškai įrengtus ir tinkamai prižiūrimus vandens nuleistuvus eksploatuoti galima per 25 m., sistemingai sekant jų techninę būklę.