Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Drenažo sistema

Drenãžas [angl. drainage < drain - sausinti]: 1. dirvų sausinimo būdas: drėgmės perteklius šalinamas drenomis; 2. drenų sistema, kuri surenka ir nuleidžia gruntinį vandenį, pažemina jo lygį (zodynas.lt/tarptautinis-zodziu-zodynas/D/drenazas).

Drenažo vamzdyno schema sąlyginai panaši į medžio lapo pagrindinės gyslos ir nuo jos atsišakojančiųjų gyslelių konfigūraciją, vandens griovio pagalba sujungtą su upeliu arba pratekančiu natūraliu vandens telkiniu.

  • Vamzdžiai - sausintuvai, arba mažos „medžio lapo gyslelės“
  • Vamzdis - vandens rinktuvas, arba pagrindinė „lapo gysla“ su vandens nuleidėjais ir požeminiais melioracijos šuliniais
  • Atviras melioracijos kanalas
  • Pratekantis upelis ar didesnė upė.

Išvedžiojami drenažo vamzdžiai - sausintuvai „medžio lapo gyslelės“; iš vamzdžių- sausintuvų perteklinė dirvos drėgmė ir vanduo suteka į pagrindinį vamzdį - vandens rinktuvą „medžio lapo gyslą“; iš rinktuvo vanduo suteka į melioracijos griovius.

Melioracijos grioviai, atsižvelgus į natūralų teritorijos landšaftą, sujungiami su upeliais - galutine sausinamųjų plotų pašalinto vandens nutekėjimo vieta.

Jeigu arti nėra natūraliai pratekančio vandens pagal tinkamą nuolydį - iškasame tvenkinius ir įrengiame siurblines perpumpuoti vandenį į kitus kanalus arba tiesiai į pratekančius upelius - galutinę sausinamųjų plotų vandens nutekėjimo vietą.