Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Pakelės griovių formavimas

Pakelės griovių formavimas - aukštos kvalifikacijos reikalaujantis darbas. Jį atlieka profesionalūs ir didelę darbo patirtį turintys UAB „Mevilsta“ specialistai.

Grioviai kasami su nuolydžiais, kad vanduo pagal galimybes nutekėtų į artimiausią vandens telkinį. Tačiau ypatingai dideli vandens kiekiai pakelės grioviuose praktiškai nesusikaupia, nes vanduo išgaruoja, susigeria į gruntą, grioviai išdžiūsta. Todėl pakelių griovius nebūtina specialiai sujungti su vandens telkiniais. 

    

Nugreideruotas žvyrkelių paviršinis gruntas per metus susikaupia kelkraščiuose ir gali užversti pakelės griovius. Pakelės grioviai, užžėlę žole, nebeatlieka savo funkcijos – nutraukti vandenį nuo kelio paviršiaus, kad jame nesiformuotų balos ir nesuminkštintų kelio dangos.

Minkštoje kelio dangoje labai greitai išvažinėjamos duobės, provėžos, kelias gali būti išplautas ir virsti nebepravažiuojamu. Todėl pakelės griovių priežiūra ir savalaikis atnaujinimas - kad pastoviai nutrauktų nuo kelio vandenį - yra labai svarbūs kelio apsaugai.

Naujai tiesiamiems keliams sankasą formuojame iškart su pakelės grioviais.

Jei kelio tiesimo - kelio pagrindų ir pakelės griovių formavimo - ruože yra savaime priaugusių krūmų ar medžių, juos patys iškertame, išrauname šaknis ir išvežame. Iškastą griovio gruntą panaudojame tvarkingų pakelės griovio krantų formavimui.

Pakelės griovius būtina prižiūrėti ir atnaujinti ne tik dėl to, kad neužsineštų nugreideruotu gruntu. Grioviuose natūraliai kaupiasi vėjo ir vandens sunešamos piktžolių, medžių ir krūmų sėklos, todėl juos reikia prižiūrėti, kad neužželtų aukšta žole ar krūmokšniais, pavojingai užstojančiais automobilių vairuotojams matomumą. Ypatingai svarbu laiku nušienauti pakeles ties kelių sankryžomis.