Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Kelių pagrindų įrengimas

Kelių ir gatvių pagrindų įrengimas – ypatingai svarbus ir atsakingas darbas, nuo kurio kokybės priklauso kelio patvarumas ir ilgaamžiškumas.

Atsakingai konstatuojame, kad UAB „Mevilsta“ kelių pagrindų įrengimo specialistai turi ilgametę patirtį, įmonės kolektyvas nelinkęs keistis, ir tai užtikrina aukštą darbų kokybę.

Vietovėse, kuriose numatyta tiesti kelius, naujuose miestų ir gyvenviečių rajonuose, prieš tiesiant gatves, pirmiausiai turi būti įrengtos drenažo sistemos, visos reikalingos vandens pralaidos, lietaus nuotekų tinklai, ir visus šiuos darbus atliekame patys.

Pažymėjus numatyto tiesti kelio juostą, nukasamas pagal projektą paviršinio grunto kiekis, užpilami, išlyginami ir sutankinami pagrindiniai kelio sluoksniai - šalčiui atsparaus sluoksnio pagrindas ir skaldos su žvyru mišinys - svarbiausios kelių tiesimo sudedamosios dalys. Skaldos ir žvyro mišinio sluoksnio sutankinimas - baigiamasis kelio pagrindų įrengimo etapas.

Formuojamų kelio pagrindų stiprumas priklauso nuo projekte numatytos kelio paskirties, įvertinus konkretaus kelio apkrovų kiekį ir dydį. Pvz., sunkiojo transporto eismui skirtų kelių pagrindai privalo būti labai tvirti – kitaip kelias nebus ilgaamžis, deformuosis kelio danga.

Didelių apkrovų paskirties keliams skirtinguose gyliuose klojama geotekstilė arba plastikiniai tinklai, kurie stabilizuoja ir sutvirtina virš jų esančius paviršinius arba gilesnius sluoksnius su jų struktūromis. Kelių pagrindų įrengimams skirta geotekstilė bei plastikiniai tinklai yra ypatingo tvirtumo audiniai ir padeda apsaugoti kelius nuo sunkiasvorių vilkikų įspaudžiamų kelio provėžų arba, sušvelnindami vilkikų ratų poveikį, sumažina provėžų gylį.

Būsimas ar rekonstruojamas gatves ir kelius pilnai paruošiame asfaltavimui – greideriu suformuojami išilginiai ir skersiniai nuolydžiai, išlyginamas žemės grunto paviršius ir, kur reikalinga, įrengiami kelio bortai. Sutvarkome aplinką, pasėjame vejos žolę.

UAB „Mevilsta“ paminėtini darbai

  • Rekonstravome gatves Druskininkuose.
  • Naujai įrengėme gatves Vilkaviškio miesto Lobiškių individualių gyvenamųjų namų kvartale – jame ne tik įrengti gatvių pagrindai ir pačios gatvės bei kelio bortai, bet ir nutiesti šaligatviai, pasėtos vejos.
  • Įrengėme kelius pasieniuose su Lenkija ir Rusija ties Kaliningrado sritimi
  • Tiesiame kokybiškus vietinės reikšmės žvyrkelius ūkininkams.