Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Vandentiekio tinklai

UAB „Mevilsta“, įgyvendindama europinius vandentvarkos projektus, naujai statomuose gyvenamuosiuose kvartaluose kloja magistralines šalto vandens vamzdžių linijas, arba vandentiekio tinklus.

Vandentiekio magistralę tiesiame tik labai kokybiškais, naujos kartos šiuolaikiškais vamzdžiais, sertifikuotais SPSC (Statybos Produktų Sertifikavimo centro).

Vandentiekio įrengimo darbus užsako savivaldybės. 

Dažniausiai naudojame šiuos magistralinio vandentiekio vamzdžius

 • Plastikiniai PE PN 10 magistralinio vandentiekio vamzdžiai, šiuolaikiški ir visiškai „naujos kartos“, kurie pastaruoju metu keičia morališkai pasenusius ir mažiau patikimus anksčiau naudotus špižinius vamzdžius dėl šių priežasčių
  • Plastikiniai PE PN 10 vamzdžiai magistraliniame vandentiekio tinkle yra ilgaamžiai, nesproginėjantys ir saugūs; žymėjimas PN10 reiškia, kad plastikiniai vamzdžiai atlaiko iki 10 atm vandens slėgį.
  • Plastikiniai magistralinio vandentiekio vamzdžiai yra ekologiški, neišskiria į pratekantį jais vandenį jokių kenksmingų medžiagų.
  • PE PN10 vandentiekio magistralinių vamzdžių sujungimai yra movos, suvirinamos elektra, todėl sandarinimui nereikalingos nepatikimos impregnuotos lininės virvės, kaip buvusiųjų špižinių vamzdžių.
  • Plastikinių vandentiekio vamzdžių vidinio paviršiaus statinis krūvis atstumia nuosėdas, todėl jie stipriai neužkalkėja, ir tai - nemažas šių PE vamzdžių privalumas.
  • Su plastikiniais magistralinio vadentiekio vamzdžiais patogiau dirbti - jie lengvesni, patogiau ir paprasčiau užsandarinamos sujungimo vietos, todėl magistralinį vandentiekį galima pakloti ženkliai operatyviau, nei su špižiniais vamzdžiais. Visa tai sumažina vandentiekio įrengimo darbų trukmę ir sąnaudas; suprantama, ir kainą.
 • Šiuolaikiški špižiniai vamzdžiai, kurie sujungiami ir užsandarinami movomis (ne virvėmis, kaip ankstesni) ir atlaiko net iki 30 atm. slėgį. Šie naujos kartos špižiniai vamzdžiai yra izoliuoti iš karto, tvarkingi. Šiuolaikiškus špižinius vamzdžius naudojome vandentiekio magistralei nutiesti Virbalio mieste 

Vandentiekio magistralinių vamzdynų klojimas

Magistralinio vandentiekio vamzdžių tinklas klojamas po žeme, žemiau įšalo lygio taip, kad iš abiejų pusių būtų smėlis, t. y. - smėlio sluoksnis pilamas ir vamzdžiams skirtų griovių dugne, ir užpilamas ant vamzdžių. Pakloti žemėje vamzdžiai negali liestis su jokiais galimais grunto nelygumais, nes, užspausti labai didelio žemės svorio, vamzdžiai deformuotųsi.

Užpylus vamzdyną virš smėlio žemės gruntu, kiekvienas grunto sluoksnis sutankinamas atskirai. Gruntą tankiname grunto tankinimo aparatu, valdomu nuotoliniu būdu - tai efektyvus tankinimo būdas.

Visus darbų etapus stebi techninės darbų priežiūros specialistai, po kiekvieno etapo pildomi paslėptų darbų pridavimo aktai. (Paslėpti darbai - tai akivaizdžiai nematomi darbai, pvz., nesimato, kokie vamzdžiai ir kaip jie pakloti po žeme - tam ir yra reikalinga techninė darbų priežiūra, kad užsakovui nekiltų abejonių dėl paslėptų darbų kokybės).

Magistralinio vandentiekio vamzdynus prijungiame prie netoliese esamų vandens šaltinių – vandenviečių, gręžinių. Prieš priduodami darbus, atliekame hidraulinius magistralinių vandentiekio vamzdynų bandymus.

Nuo magistralinėse vandentiekio linijose įrengtų paskirstymo šulinių smulkieji vandentiekio vartotojai – individualių namų savininkai, namų bendrijos – gali prisijungti prie vandentiekio patys arba prijungiame mes.