Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Šaligatvių klojimas

Šaligatvių ir įvairių specialiosios paskirties takų klojimas - neatsiejama UAB „Mevilsta“ kelių pagrindų tiesimo bei kelių ir vejos bortų įrengimo darbų dalis.

Šaligatvių danga

Šaligatviai dažniausiai klojami betoninėmis trinkelėmis bei klinkerinėmis (degto molio) ar betono plytelėmis. Plytelių ir trinkelių dydžiai numatyti projekte, atsižvelgus į konkrečią aplinką ir klojamai dangai poreikius. Dažniausiai naudojame šiuos betoninių plytelių ir trinkelių dydžius

  • Betoninių šaligatvio plytelių 30 x30 cm arba 50 x50 cm
  • Betoninių trinkelių 10x10 cm; 20x10 cm; 20x20cm; 30x10 cm ir kiti su konfigūracijomis
  • Klinkerio plytelių 20x10 cm

Priklausomai nuo projekto, šaligatviai gali būti klojami šiais variantais

  • Prie pat važiuojamosios gatvės dalies (sugretinti prie kelio bortų, labiau būdingi senesniems miestų rajonams)
  • Ties gatvę ir šaligatvį skiriančia žaliaja juosta. Su žaliąja juosta yra saugiau pėstiesiems, tik maždaug dvigubai didesnės vejų bortų sąnaudos.

Šaligatvių ir specialiosios paskirties pėsčiųjų bei dviračių takų ilgaamžiškumui didelę įtaką turi dangos tvirtumas ir kokybė. UAB „Mevilsta“ šaligatvių tiesimui naudoja kokybiškas, atsparias aplinkos poveikiui ir atitinkamoms apkrovoms šiuolaikiškas, vietinės gamybos bei patikimų užsienio įmonių šaligatvines trinkeles ir plyteles.

Pastaruoju metu betonines šaligatvių ir pėsčiųjų takų plyteles pamažu keičia populiarios betoninės šaligatvių trinkelės. Klinkerinės plytelės ir betoninės trinkelės populiarėja labiau dėl gausios jų spalvų ir konfigūracijų įvairovės, kurių dėka išgaunami klojamos dangos originalūs raštai, natūraliai įsiliejantys į aplinką.

Šios „naujos kartos“ betoninės šaligatvių ir specialiosios paskirties takų trinkelės ir betoninės bei klinkerinės plytelės sėkmingai eksploatuojamos jau keliolika metų ir, tinkamai prižiūrimos, gali tarnauti labai ilgai. Svarbu, kad šaligatviai nebūtų pažeisti mechaniškai, pvz., užvažiavus ant jų sunkiasvore technika su sunkiais sniego valymo mechanizmais.

Šaligatvių atnaujinimas

Šaligatvius ir specialiosios paskirties takus (pėsčiųjų, dviračių), klojame ne tik naujus, ypač naujuosiuose miestų rajonuose, bet ir kapitaliai remontuojame susidėvėjusius senus – išardome ankstesnes šaligatvines dangas ir kelio bortus, įrengiame naujus, kokybiškus pagrindus, paklojame šiuolaikines patvarias trinkeles arba plyteles.

Orientuotis vien tik į pigų darbą neverta. Nekokybiško pigaus darbo rezultatas – per porą metų įdubusi ir išsikraipiusi danga, kurią išardyti ir perkloti iš naujo kainuoja brangiau.

Savivaldybių užsakymu UAB „Mevilsta“ paklojo ir atnaujino daug tūkstančių kvadratinių metrų šaligatvių ir dviračių takų Druskininkuose, Birštone, Alytuje, Vilkaviškio mieste bei rajone, suremontavome Virbalio ir Kybartų miestelio gatves.