Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Kelių, vejų bortų įrengimas

Kelių bortai – svarbi gatvės dalis, atribojanti važiuojamąją dalį nuo šaligatvių arba žaliųjų juostų ir padidinanti eismo saugumą.

Kelio bortų formos

 • Tiesūs ir lenkti kelio bortai
 • Sužeminti kelio bortai
  • įvažiavimams į kiemus,
  • prie perėjų, kad būtų patogiau važiuoti su vaikiškais bei invalidų vežimėliais ar dviračiais.
 • Bortai su kairiniu ir dešininiu nuolydžiu ties perėjomis ir įvažiavimais.

Vejų bortais įrėminami ir atribojami šaligatviai nuo žaliųjų juostų, vejų  bei specialios paskirties takų, pvz., pėsčiųjų ir dviračių.

Kelio ir vejos bortų atribojimai

 • Gatvė (arba važiuojamoji kelio dalis) - kelio bortas - šaligatvis - vejos bortas - veja.
 • Gatvė - kelio bortas - žalioji juosta - vejos bortas - šaligatvis - vejos bortas - žalioji veja arba žalioji juosta, už kurios gali būti įvairūs objektai, pvz., aikštės, gamyklos, parkai, įvairios paskirties statiniai, jų tarpe - privatūs ir daugiabučiai namai.
 • Gatvė - kelio bortas - šaligatvis - namai (tai būdinga senesnės statybos miestų rajonuose, dažniausiai senamiesčiuose).
 • Specialios paskirties takai, pvz., pėsčiųjų ar dviračių, atribojami nuo aplinkos iš abiejų pusių vejos bortais, o tarpusavyje gali būti atriboti skirtingų spalvų plytelėmis ar trinkelėmis, kuriomis šie takai grįsti.
 • Asfaltuoti pėsčiųjų ir dviračių takai, ypač nutiesti seniau, dažnai būna atskirti tik ištisine balta linija.

Kelių ir vejų bortus naudojame šiuolaikinius, kokybiškus ir patvarius, atitinkančius Europos sąjungos standartus, o klojimo darbai ir jų etapai atitinka Statybos techninio reglamento STR reikalavimus. Įvairi, pritaikyta konkretiems poreikiams, kelio ir vejų bortų konfigūracija padeda sklandžiai suformuoti perėjas, įvažiavimus į daugiabučių ir privačių namų kiemus, gatvių posūkius ar sankryžas, įvairios paskirties aikšteles, jų tarpe - degalinių, prekybos centrų, automobilių stovėjimo ir kt.

Kelio ir vejų bortai iš esmės skiriasi savo patvarumu, tvirtumu; kelių bortai yra masyvesni, jiems keliami aukštesni atsparumo rekalavimai aplinkos poveikiams.

Kelių ir vejų bortų atnaujinimas ir priežiūra. Kelių ir vejų bortai dažniausiai nukenčia žiemos metu nuo sniego valymo technikos peilio ir sunkiasvorių automobilių, jeigu šie netyčia užvažiuoja ant šaligatvių bei takų, atskirtų bortais.

Kelio ir vejų bortai nenukenčia nuo žiemos ir vasaros temperatūrų svyravimų, jeigu jie teisingai pakloti, tinkamai įrengtas pagrindas ir patys bortai kokybiški.

Per metus įrengiame maždaug 6 km gatvių kelio bortų, paklojame apie 6000 - 8000 m2 šaligatvio trinkelių ir plytelių, išlyginame ir užsėjame žole žaliąsias juostas. Atliktiems darbams suteikiama 5 metų garantija.