Dėmesys Žmogui ir Žemei

Melioracija, tvenkiniai ir pralaidos, vandentiekis ir nuotekų tinklai, keliai ir aikštės, pamatai ir šlaitų sienos — žmogaus gerovei, žemės tausojimui.

Aikštelių, aikščių įrengimas

UAB „Mevilsta“ įrengia įvairios paskirties ir įvairaus dydžio aikšteles ir aikštes. Automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas – vienas dažniausių pastaruoju metu užsakomų darbų.

Automobilių stovėjimo aikštelėms pagal techninius reikalavimus įrengiami pagrindai, lietaus kanalizacijos sistema ir reikalingi nuolydžiai. Aikšteles aprėminame kelių bortais, paklojame projektuose numatytus šaligatvius bei įvažiavimui ir išvažiavimui iš aikštelių numatytus kelius. Didesnėms automobilių stovėjimo aikštelėms prie degalinių ar stambesnių prekybos centrų įrengiami ir naftos produktų surinkėjai.

Aikštelių danga gali būti labai įvairi

  • Asfaltas.
  • Betoninės trinkelės - įvairios formos, spalvų ir gamintojų.
  • Kombinuota danga - privažiavimai asfaltuoti, stovėjimo vietos – iš trinkelių.
  • Akmuo - tašytas, pjautas importuotas arba Lietuvos laukų natūralus rieduliniai akmenys.

Paminėtina, kad aikštės dangos patvarumą ir ilgaamžiškumą nulemia ne tik pati danga, bet įrengtų aikštės pagrindų kokybė. Pvz., akmuo yra praktiškai amžinas, tačiau jei nebus tvirti ir kokybiškai įrengti aikštės dangos pagrindai,- akmenis gali iškilnoti žiemos įšalas, išplauti smarkūs lietūs ar liūtys, išjudinti sunkiasvoris transportas.

Kokybiškai įrengtos aikštės - trinkelių, plytelių ar akmenų - eksploatuojamos labai ilgai. Pvz., akmenų aikštes turime išlikusias nuo istorinių laikų. Todėl tikėtina, kad šiuolaikiškos aikštės, išklotos šiuolaikiškomis aukštos kokybės betono trinkelėmis arba betono bei klinkerio plytelėmis, išklotomis pagal šiuolaikiškas technologijas su šiuolaikiška klojimo technika - pasitarnaus žmonėms ir puoš miestus neprognozuojamai ilgai.

Aikščių priežiūra ir atnaujinimas. Nors ir labai kokybiškais pagrindais būtų aikštės, dėl įvairaus aplinkos poveikio jos nebus amžinos. Todėl labai svarbi savalaikė aikščių priežiūra ir atnaujinimas. Racionaliau laiku atstatyti ar sutvirtinti iškeltą ar nutrupėjusį aikštės vieną-kitą akmenį, plytelę ar trinkelę, nei kloti iš naujo didesnius aikštės plotus.

Akmenimis, trinkelėmis ar plytelėmis grįstų aikščių paviršiuje per ilgus dešimtmečius gali padidėti tarpeliai, nes jų užpildą gali išpustyti vėjas, išplauti lietus arba per eilę metų iššluojamas aikščių valymo metu. Todėl tarpelius tarp akmenų, trinkelių ir plytelių svarbu laiku užpildyti granito arba žvirgždo atsijomis, kurių frakcija 0-5mm. Aikštės dangų tarpai tarp plytelių ar trinkelių dar užpildomi sausu cementiniu skiediniu; akmenų grindinio tarpai dažnai užpildomi žvyru. Šie pasirinkimai - kuo užpildyti aikščių dangos elementų tarpus - labai priklauso nuo konkrečios aplinkos, vietovės ir projekto. 

Atnaujinamų gatvių ir aikščių istorinėse vietose, ypač prie bažnyčių, pilių, miestų senamiesčiuose, būtina išlaikyti grindinio autentiškumą.

UAB „Mevilsta“ įrengė Birštono miesto pagrindinę aikštę ir jos prieigas.

Įrengę arba atnaujinę automobilių ir kitos paskirties aikštes, išlyginame aplinkui gruntą, pilnai sutvarkome aplinką ir užsėjame žole. Darbas priduodamas, kai pasėta žolė sužaliuoja aplink aikštę gražia, vešlia veja.